יין באריזות קרטון

לאחרונה נרשמת מגמה של מעבר לשימוש באריזות יין מקרטון

במדינות כגון ספרד, בריטניה וארצות הברית

 

בגרמניה בקבוקי הזכוכית שולטים בתחום אריזות היין, בעוד שבמדינות אחרות, בהן גם ספרד, יותר ויותר יקבים בוחרים לארוז את היין שלהם באריזות קרטון. בין היתרונות של אריזות קרטון גם המשקל הנמוך יותר, שמאפשר הוזלה בעלויות השינוע וההפצה.

 

בספרד אפשר למצוא יקבים גדולים ומצליחים, שידועים בייצור יינות פרימיום, המשווקים באריזות קרטון. בדרום אפריקה נרשמת מגמה דומה, עם יקבים גדולים, שמחליפים בהדרגה את השימוש בבקבוקי זכוכית לאריזת יינות שמובילים את טבלת המכירות. לצד המעבר לאריזות קרטון, בדרום אפריקה אפשר לראות מעבר משמעותי לאריזות יין בשקיות-בתוך קופסא.

 

מזה כשש שנים כל היינות בבקבוקי רבע ליטר ברשת שיווק המזון, מרקס אנד ספנסר, בבריטניה, משווקים בבקבוקי פלסטיק. בארצות הברית אריזות של ארבעה בקבוקי יין, המכילים 187 מ"ל נחשבות למבוקשות יחסית. הבקבוקים באריזות אלה עשויים קרטון. באוסטרליה, ניו זילנד וסקנדינביה, אריזות יין של שקיות בתוך קופסאות קרטון אוחזות בחמישים אחוז מהמכירות.

 

חשוב לציין שיש מי שמתנגדים לשימוש באריזות יין מקרטון. בין הטיעונים נגד גם הטענה שהקרטון סופג יותר קרינת אור ומאפשר פליטה של חמצן. תכונות אלה משפיעות על הטעם, ובהמשך לכך, גם על האיכות של המשקה האלכוהולי הזה, ומצמצמות את משך חיי המדף שלו.

 

ממחקר שבוצע בנושא עלה, כי ניתן להעלים את התכונות המשפיעות על היין, באמצעות תהליכים טכנולוגיים שישפרו את התנאים בתוך בקבוק הפלסטיק וימנעו כל השפעה או שינוי על טעמו של היין. כמו כן, סגירה הרמטית יותר של הפקק יכולה להאריך את משך חיי המדף של היין. 

 

לקטלוג: אריזות יין

מושיקו תעשיות קרטון בע"מ

053-7101-702

053-7101-702

תכנון וייצור מארזי קרטון | שירותי למינציה, הטבעות והבלטות לבתי דפוס מפיקים ועסקים !!

ייעוץ ותכנון 

חינם!!​

מתמחים במתן פתרונות מארזים, אריזות מדופלקס וקרטון גלי

מושיקו

תעשיות קרטון בע"מ